Jak umeblować nowoczesny pokój dzienny?

Jak umeblować nowoczesny pokój dzienny?

Pokój dzienny stanowi wizytówkę całego mieszkania. To w nim właściciele przyjmują gości oraz odpoczywają po pracy. Nowoczesne meble do salonu, które dostępne są w sklepach, pozwalają lokatorom wyrazić swój charakter oraz gust. Wpasowują się one również w różne style, tworząc harmonijną oraz spójną całość. Niepodważalnie odgrywają one kluczową rolę, dlatego też sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając je do swojego mieszkania.

Nowoczesny mebel do salonu

Meble do pokoju dziennego muszą być przede wszystkim wygodne, dobrze prezentujące się oraz funkcjonalne, co powinno być kwestią kluczową dla lokatorów. Kanapa wraz ze stolikiem kawowym stanowią serce każdego salonu, dlatego warto zatroszczyć się o to, by dostęp do nich nie był niczym utrudniony (przeciskanie się między fotelami nigdy nie było komfortowe dla gości).

Jeżeli w pokoju dziennym ma pojawić się telewizor, to takie miejsce również warto zaplanować. Nowoczesne meble do salonu w postaci wiszących półek, eleganckich przeszkleń, pomysłowych i oryginalnych szafek RTV z pewnością przydadzą się w tak zagospodarowanej przestrzeni, aby ustawiać na nich pamiątki rodzinne, książki, czy też wyeksponować kolekcję filmów.

Jak dobrać kolory?

Zasada jest bardzo prosta i często stosowana w przypadku wielu mieszkań. Im przestrzeń mniejsza, tym nowoczesne meble do salonu, kolory ścian, czy też dodatki (zasłony, poszewki na poduszki itd.) powinny być jaśniejsze. Ciemne, wyraziste barwy stosowane są zazwyczaj do większych przestrzeni sprawiając, że te wydają się być bardziej przytulne.

Można oczywiście eksperymentować z tą zasadą (np. tylko jedną ścianę pomalować ciemniejszą farbą) trzeba jednak uważać na efekt przytłoczenia, który łatwo jest uzyskać.