Meble modułowe – idealny sposób na maksymalizację przestrzeni

Trendy się zmieniają, meble modułowe (systemowe) pozostają. Mimo że branża meblowa, podobnie jak i każda inna ewoluowała na przestrzeni ostatnich lat, kolekcje oferujące meble modułowe nadal mają się doskonale. Jeśli szukasz wyposażenia, które dostosuje się do Twoich indywidualnych potrzeb, będą one znakomitym wyborem!

Meble modułowe – czemu zawdzięczają swoją popularność?

Meble modułowe zwykło określać się jako te, które dopasowują się do naszych potrzeb, pozwalając stworzyć lepszą, bardziej funkcjonalną i maksymalnie wykorzystującą potencjał danego wnętrza przestrzeń.

Istota mebli modułowych sprowadza się do tego, że są to regularne, ustawne bryły, z których można tworzyć zindywidualizowane zestawy, wybierając spośród różnych funkcji, gabarytów, kolorów. Kolekcje systemowe oferują najczęściej po kilka wariantów jednego rodzaju elementu wyposażenia (modułów) do wyboru, na przykład komodę z szufladami, komodę z szufladami i drzwiczkami, komodę szeroką, komodę małą i wysoką. Wszystko to w ramach jednej serii! Ponadto różne rozmiary, rodzaje wybarwienia, różne funkcjonalności, jak opcjonalne oświetlenie LED, cichy domyk.

Przykład szafek wiszących modułowych w różnych wykończeniach.

Dzięki takiej różnorodności każdy może stworzyć własny, skrojony na miarę potrzeb komplet meblowy do dowolnego wnętrza, a w przyszłości rozbudowywać go o dodatkowe moduły lub zamieniać jedne elementy na drugie. Meble systemowe znacznie łatwiej i lepiej dopasowują się do powierzchni, nie zmuszając Cię jednocześnie do utraty jej funkcjonalności i stylu.

Meble modułowe – gdzie się sprawdzą?

Meble modułowe to rozwiązanie do dużych i małych wnętrz, choć to właśnie w tych mniejszych są doceniane w sposób szczególny. Warto postawić na nie, podczas urządzania kawalerki, studia, czy niewielkiego mieszkania w bloku. Rozbudowane serie systemowe zawsze pozwolą Ci na znalezienie jak najlepszego do możliwości danego wnętrza rozwiązania. Jeśli dysponujesz przykładowo większą przestrzenią w pokoju dziennym, wykorzystaj modułowe, nowoczesne meble do salonu do stworzenia własnej meblościanki. Te, pochodzące z kolekcji systemowych, w niczym nie przypominają meblościanek z dawnych lat! W przestronnej sypialni możesz z kolei zaprojektować większą garderobę, składającą się m.in. z szafy 3-drzwiowej i bieliźniaka. Właściciele mniejszych powierzchni mają natomiast do wyboru bryły o zgrabniejszych gabarytach, w tym moduły wiszące.

Gdzie jeszcze sprawdzą się meble modułowe? Nie jest tajemnicą, że będzie to świetny wybór do każdego dziecięcego pokoju. Decydując się na nie, wraz z rozwojem swojej pociechy, zamiast wymieniać całe wyposażenie, wymienisz tylko pojedyncze moduły, które przestały już spełniać potrzeby dziecka. Jeśli szukasz mebli, które będą rosły razem z Twoim smykiem, najlepiej stawiać na wyposażenie o nowoczesnej stylistyce.

Meble modułowe – najpopularniejsze rodzaje

Poza pokojem dziecięcym meble modułowe są także absolutnym bestsellerem w kuchniach, stanowiąc doskonałą alternatywę dla drogich i czasochłonnych w wykonaniu kuchni na wymiar. Kolekcje mebli systemowych kuchennych mają najczęściej do zaoferowania jeszcze większy wybór rozwiązań niż z meble modułowe do salonu, czy sypialni. Mnóstwo przeróżnych szafek górnych i dolnych, różne rodzaje frontów, różne rodzaje uchwytów, różne rodzaje wybarwienia… Z ich pomocą niedużym kosztem zaprojektujesz kuchnię swoich marzeń!

Narożnik XXL w salonie.

Mówiąc o meblach modułowych, zdecydowanie nie możemy pominąć jeszcze jednego z dostępnych wariantów, jakim są narożniki pokojowe modułowe! W tym przypadku nie mamy tak naprawdę do czynienia z narożnikiem, a całą serią systemową, składającą się z kilkunastu, a czasami i kilkudziesięciu modułów. To właśnie z nich projektujesz samodzielnie swój idealny narożnik, decydując o jego dokładnych wymiarach, funkcjach, kształcie, stylu, rodzaju tapicerki. Narożniki modułowe sprawdzają się idealnie zarówno w dużych salonach, do których szukasz mebla wypoczynkowego XXL, jak i maleńkich wnętrzach, które wymagają spersonalizowanych rozwiązań.