Pokój dzienny – jakich mebli nie może zabraknąć?

Pokój dzienny - jakich mebli nie może zabraknąć?

Główne miejsce spotkań zarówno mieszkańców, jak i gości w mieszkaniu? Pokój dzienny. Nic więc dziwnego, że nowoczesne meble do salonu nie tylko powinny wyglądać dobrze. To od nich zależy, czy dane pomieszczenie będzie w pełni funkcjonalne, a przy okazji przytulne. Przekonaj się, czego nie może zabraknąć w tak często wykorzystywanej przestrzeni. 

Półki, regały, witryny 

Meble do pokoju dziennego pozwalają nie tylko przechowywać niezbędne przedmioty codziennego użytku, ale i wyrazić styl, gust oraz pasje mieszkańców danego mieszkania. W salonie nie może zatem zabraknąć półek, na których mogą stanąć zdjęcia oraz pamiątki z wycieczek, regałów, gdzie ustawi się ulubioną kolekcję książek oraz płyt, czy też zawsze pięknie prezentujących się witryn. 

Kanapa, fotele, stoliki 

Wybierając nowoczesne meble do salonu swoją uwagę należy zwrócić na najważniejsze z nich, a mianowicie na kanapę oraz stolik kawowy. Ich rozmiar należy dostosować proporcjonalnie do wielkości pomieszczenia, którym się dysponuje. Dostęp do nich nie powinien być niczym ograniczony, aby goście w niekomfortowy sposób nie musieli przeciskać się między innymi przedmiotami.

Jeżeli pokój dzienny pełni jednocześnie funkcję sypialni, w takim razie rozkładana kanapa to prawdziwy must have. Stolik kawowy, który wybierze się przy tego typu rozwiązaniu, powinien być lekki i łatwy w przestawianiu. 

Szafy oraz funkcjonalne komody

Jeżeli mieszkanie, do którego wybiera się nowoczesne meble do salonu, jest niewielkich rozmiarów, to warto rozważyć wprowadzenie do niego atrakcyjnej szafy, czy też komody. Dobrać można je często w komplecie, dzięki czemu całe pomieszczenie tworzyć będzie jedną spójną, integralną wizualnie całość.