Jak zaaranżować niewielkich rozmiarów pokój dzienny?

Jak zaaranżować niewielkich rozmiarów pokój dzienny?

Nowoczesne meble do salonu o niewielkich rozmiarach? Dzisiaj nie jest to problem, a raczej liczne możliwości, między którymi mogą wybierać właściciele swoich czterech kątów. W poniższym tekście przedstawimy kilka zasad, którymi warto się kierować, tworząc swoje własne, oryginalne aranżacje! 

Kolory mają znaczenie 

Meble do pokoju dziennego, tak samo jak ściany, czy też podłogi – ich kolor ma znaczenie. Projektując małą przestrzeń warto postawić na jasne, białe, beżowe, pastelowe odcienie, które optycznie powiększą przestrzeń i nie będą przytłaczające. Dużo osób wstrzymuje się z takim wyborem bojąc się, że całość wyglądać będzie mdło. Jest to jednak błędne podejście. Nowoczesne meble do salonu to dobre rozwiązanie aby odświeżyć wnętrze.

Wyraziste dodatki (poszewki na poduszki, dywaniki, zasłony) fotografie na ścianach, czy też kwiaty w doniczkach sprawią, że finalnie uzyska się efekt wow. Nie oznacza to jednak, że ciemne barwy zarezerwowane są tylko i wyłącznie do dużych salonów. Można z nimi poeksperymentować, jednak należy robić to z wyczuciem oraz rozwagą. 

Lekkość to klucz do sukcesu 

Niewielkich rozmiarów salony rządzą się swoimi prawami. Aby uzyskać na niewielkiej przestrzeni uczucie lekkości, to warto zainwestować w meble do pokoju dziennego na stylowych nóżkach, zgrabne stoliki, ażurowe dekoracje, czy też pojedyncze półeczki. Dzięki temu uniknie się efektu przytłoczenia, czy też toporności niektórych obiektów. Przestrzeń wizualnie stanie się przyjemniejsza w odbiorze, a także optycznie większa. Można również zdecydować się na zastosowanie modnych i stylowych luster.