Powiew lata w salonie

Lato to wyjątkowa i uwielbiana przez większość pora roku. Nieodłącznie kojarzy się z budzącymi nas o świcie promieniami słońca. Ciepłymi, długimi wieczorami. Zagranicznymi wyjazdami w egzotyczne miejsca. Bujną, soczystą zielenią i wielokolorową przepiękną roślinnością. Można by tako oczywiście wymieniać w nieskończoność! Mimo że lato chyli się ku końcowi, a okres wakacyjny już dawno za nami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby utrzymać ten wyjątkowy, sielski klimat na dłużej… w naszym salonie! W jaki sposób możemy to zrobić?

Jak przedłużyć lato w salonie?

Słońce dodaje energii, zachęca do działania i wprowadza w dobry nastrój. Długie dni pozwalają na zrealizowanie większej ilości zadań. Odbywanie dalekich podróży bez obawy, że w trakcie drogi zastanie nas noc. Kalendarzowa zmiana pór roku nie oznacza jednak, że już w tej chwili musimy żegnać się z latem w naszym domu.

Głębokie kolory bliskie naturze

Chcąc utrzymać letnią aurę w naszym salonie, postawmy na głębokie, nasycone i ciepłe barwy, które królują w tym okresie. Jest to oczywiście przepiękna zieleń, słoneczny żółty lub musztardowy, przypominający zachodzące za horyzontem słońce. Kolory te świetnie zaprezentują się m.in. na zestawie wypoczynkowym: sofie, kanapie, fotelu, a także z rozmaitym wyposażeniem. Dopasujemy je zarówno do nowoczesnych mebli do salonu, jak i tradycyjnych kolekcji. Jeśli jednak taka propozycja jest dla nas zbyt ekstrawagancka, sięgnijmy po utrzymane w letnich barwach dekoracyjne poduszki, narzuty lub zasłony do okien. Są to dodatki, które w każdej chwili możemy dowolnie zmienić.

Naturalne akcesoria i tkaniny

Lato to pora roku, która wyjątkowo przybliża nas do natury. W naszym pokoju dziennym nie może zabraknąć zatem naturalnych akcentów, obecnie goszczących w wielu domach na stałe, nie tylko w okresie letnim. Jest to przede wszystkim wiklina, drewno, bambus, słoma i rattan, z których wykonuje się m.in. fotele, ozdobne kosze, stoliczki kawowe lub donice na kwiaty. Elementy te możemy łączyć z nowoczesnymi meblami do salonu, seriami skandynawskimi lub tradycyjnymi.

Wśród materiałów dominuje len i bawełna, wykorzystywane na dywany, poszewki na poduszki, koce, narzuty i pledy. Dzięki takim akcentom wprowadzimy do naszego wnętrza ciepłą, spokojną atmosferę oraz prawdziwie egzotyczny, a zarazem ponadczasowy wystrój.

Motywy roślinne

Lato w salonie to oczywiście rośliny. Niekoniecznie prawdziwie, chociaż właśnie takie tworzą wyjątkowy klimat. Mogą być to również elementy dekoracyjne wykorzystujące ten motyw. Świetnym wyborem będą poduszki w kwiaty lub modne plakaty na ścianę, przedstawiające palmy, kaktusy lub bujne, dzikie trawy. W prowansalskich lub skandynawskich wnętrzach możemy zdecydować się ponadto na zioła w gustownych doniczkach, trzymane na parapecie.