Trendy w aranżacji salonu na 2022 rok

Aranżacji salonu poświęcamy wiele uwagi. Wkładamy w nią także całe serce, ponieważ to właśnie pokój dzienny już za chwilę stanie się centrum naszego domu lub mieszkania. Miejscem, w którym będziemy spotykać się z rodziną po pracy i szkole. Zasiadać do wspólnego stołu w trakcie świąt. Relaksować się przy kominku w zimowe wieczory. Spędzać radosny czas z przyjaciółmi, których zaprosiliśmy na dobrą kolację lub lampkę wina. Pracować lub uczyć się. Jak będzie wyglądać salon w 2022 roku? Jakie trendy aranżacyjne zdominują wtedy wnętrza?

Jeśli planujemy remont salonu na 2022 rok, możemy uwzględnić w nim kilka głównych trendów, jakie pojawią się w tym okresie w aranżacji wnętrz. Co takiego to będzie? Czy czekają nas duże zmiany?

W jakim stylu urządzić salon 2022?

W nadchodzącym sezonie musimy przygotować się na sporo kontrastów. Inspiracji powinniśmy szukać w minimalizmie, wnętrzach bliskich naturze, jak i tych, inspirowanych sztuką japońską. Będzie dlatego przytulnie, ciepło, a przy tym funkcjonalnie i wygodnie. W opozycji wśród trendów 2022 znalazł się natomiast przesycony energią, kolorami wzorami styl new vintage, zwłaszcza styl lat 70. i 80. Nasz salon może przybrać dlatego zupełnie inne oblicza! Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby spróbować umiejętnie zestawić ze sobą różne trendy. Na przykład wpleść do minimalistycznej, nowoczesnej aranżacji mocny akcent vintage.

Jak pomalować salon 2022?

W nadchodzącym sezonie na popularności nie straci naturalna kolorystyka, inspirowana barwami ziemi. W salonie wciąż znajdzie się dlatego miejsce na różne odcienie beżu i brązu, kolor ecru, piaskowy, khaki, ceglany, czy karmel. Szczególnie wartą uwagi barwą stanie się zieleń w różnych odcieniach. Miłośnicy klasycznych, bezpiecznych rozwiązań mogą dlatego odetchnąć z ulgą!

Po drugiej stronie znajdzie się natomiast paleta obfitująca w soczyste, energetyzujące kolory. Pomarańcz, żółć, miętę, turkus, a także… fiolet, w tym lawendę, czy lila! Jedna ściana w wyrazistym odcieniu błyskawicznie ożywi naszą przestrzeń i nada jej indywidualnego charakteru!

Jak umeblować salon 2022?

Nowy sezon to miejsce dla wyposażenia i dodatków o obłych, miękkich i płynnych liniach. Dużą popularność zyskają formy owalne, a także faliste. Bryły niskie, minimalistyczne, tworzone na wzór wystroju domów krajów azjatyckich. Nowoczesne meble do salonu wciąż pozostaną dlatego w modzie. Zamiast jednak standardowych, ostrych kształtów, postawmy na subtelniejsze warianty.

Idealnym wyborem do salonu będą więc niskie komody, kanapy, sofy, stoliki oraz szafki RTV. O zaokrąglonych krawędziach i naturalnym, łagodnym wyglądzie. Szczególnie wtedy, gdy chcemy przemycić do tego wnętrza powiew świeżości ze stylu japandi.

Pokój dzienny może wyglądać jednak zupełnie inaczej. Inspiracja stylem vintage wprowadzi do niego designerskie meble o nietypowych kształtach, a także wiele ciekawych form i struktur.

Jakie materiały do salonu 2022?

Jakie tkaniny i materiały będą modne w nadchodzącym sezonie? Zwróćmy uwagę przede wszystkim na szlachetne kamienie, spośród których na prowadzenie wysunie się marmur. W niepamięć nie odejdzie jednak popularny od lat beton, drewno i szkło. W 2022 roku bardziej docenimy natomiast bambus, latrysko, terrakotę i terazzo.

O przytulność naszego salonu pomogą zadbać nam odpowiednie tkaniny. Przede wszystkim miękki welur i bawełna. Z naturalnych akcentów wybierajmy natomiast len, wełnę, czy jutę. Wykorzystamy je na poduszkach, kocach, pledach, dywanach oraz oczywiście obiciach mebli wypoczynkowych. W salonie znajdziemy akurat całkiem sporo tekstylnych akcentów! Nasz wybór może paść na tkaniny jednolite, jak i wzorzyste, nawiązujące do abstrakcyjnych i fantazyjnych motywów z minionych dekad.